JUNIORSKÉ MISTROVSTVÍ EVROPY V TENISE 17.-25.7.2022 V PŘEROVĚ

17.07.2022
24.07.2022

V termínu 18. - 24.7.2022 proběhne v Přerově mistrovství Evropy juniorů a juniorek v tenise (2022 EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS).

Tato akce je velice významnou událostí pro tenis v celé Evropě a myslíme si, že i pro náš region Olomoucký kraj. Posledních dvacet let se akce konala v Moskvě a narychlo byla přesunuta k nám do Přerova. Mezi vítěze předchozích ročníků patří například Roger Federer, Rafael Nadal, Petra Kvitová, Novak Djokovič, Alexander Zverev, Mats Wilander, a další.

Turnaj bude probíhat v areálech TK PRECHEZA Přerov a Tenisového klubu Přerov. Pořadatelem akce je TK PRECHEZA Přerov a Sport Management s.r.o. ve spolupráci s Českým tenisovým svazem a Tennis Europe. Turnaje se zúčastní všechny Evropské státy (cca 48 zemí), přičemž z každé země jsou nominováni 4 hráči (2 holky a 2 kluci) a 2 trenéři . Samotný turnaj začíná v pondělí 18.7.2022 a vyvrcholí finálem v neděli 24.7.2022. Turnaj se bude hrát na 20 antukových dvorcích. Turnaj doprovází řada doprovodných akcí, jako je slavnostní zahájení, slavnostní vyhodnocení výsledků s oceněním vítězů a players party pro hráče, partnery, funkcionáře, trenéry. Naposledy se v Přerově hrálo Mistrovství Evropy juniorů a juniorek v roce 1978, které mezi juniory ovládl Ivan Lendl a mezi juniorkami Marcela Skuherská ( současná manželka Michala Davida)

Je to pro nás velká výzva,tak narychlo zvládnout organizaci, tak významné akce a se srovnáním Moskevského pořadatelství. Jsme přesvědčeni, že akci zvládneme dobře zorganizovat a doufáme, že ji v Přerově udržíme několik dalších let.